plEnglish  plČesky
Strona główna
Serwis Detaliczny

Wyniki Drift Open - Runda IV - Kraków, Muzeum Lotnictwa Polskiego - 20-21.09.2014

22-09-2014

W ostatni weekend po raz pierwszy w Krakowie, na nietypowym torze Muzeum Lotnictwa Polskiego miała miejsce ostatnia, finałowa Runda Serii Drift Open 2014.

Krakowska edycja ostatnich zawodów serii Drift Open obfitowała przede wszystkim w liczną ilość usterek i awarii. Spowodowane to było przez nierówną płytę starego lotniska Muzeum Lotnictwa Polskiego, które na potrzeby zawodów zostało zaadaptowane na tor driftowy.

 

W sobotę, podczas treningów i kwalifikacji Wojtka "Ognia" Łubkowskiego trzymało się szczęście i nie uległ on żadnej awarii. Dzięki czemu zajął w kwalifikacjach bardzo dobre - 21 miejsce.

 

Niestety niedziela nie była już tak szczęśliwa. Po brawurowym przejeździe Wojtka w Top 32, w Top 16 na ostatnim zakręcie uszkodził on piastę. Był to ostatni poślizg przejazdu i Ogniowi udało się dojechać do mety wygrywając kolejne starcie i przechodząc do Top 8. On i jego mechanicy stanęli na wysokości zadania i sprawnie naprawili usterkę. 

 

W Top 8 Wojtka znowu prześladowały awarie. Tym razem w trakcie przejazdu, uszkodzeniu uległa jego skrzynia biegów, co uniemożliwiło mu płynne dokończenie przejazdu, w konsekwencji czego niestety musiał odpaść z zawodów, kończąc je w Top 8.

 

Zawody w Krakowie pokazały jak wiele w Drifcie zależy od szczęścia i dobrej passy. W tym sezonie Wojtek miał go znacznie mniej, niż w poprzednim, w którym osiągnął Mistrzostwo Polski. Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie Ognistemu Drifterowi będzie towarzyszyło znacznie więcej dobrej passy, bo jego znakomitych umiejętności jazdy nikt nie podważy!

 

Wyniki z ostatniej rundy Drift Open w Krakowie można znaleźć tutaj:

driftopen.com/iv-runda-2014-krakow


« Wyniki Drift Open - Runda II - Wyrazów Częstochowa 19-20.07.2014
Opony
Innowacyjna gospodarka, Projekty unijne
opony
falken toyo tires Hankook continental pirelli bridgestone firestone uniroyal infinity Kumho Tyres Starfire CST CST Nankang
Tworzenie stron www: Data Quest | Polityka plików cookies | RODO