plEnglish  plČesky
Strona główna
Serwis Detaliczny

Wyniki Drift Open - Runda II - Wyrazów Częstochowa 19-20.07.2014

18-08-2014

W dniach 19-20 lipca na torze w Wyrazowie koło Częstochowy miała miejsce druga rudna zawodów serii Drift Open. Nie zabrakło na nich brawurowych przejazdów Wojtka „Ognia” Łubkowskiego.

Sobotnie treningi Wojtek rozpoczął bardzo pechowo, bo już na pierwszym przejeździe uszkodzeniu uległa półośka w jego BMW e30. Usterka została usunięta jeszcze przed końcem treningów, jednak podczas próby przejazdu kolejnej awarii uległ układ napędowy. Tylko szybka naprawa Wojtka i jego mechanika umożliwiła mu start w kwalifikacjach, w których zajął 8 miejsce na 65 startujących drifterów.

 

Niedzielne, finałowe zmagania w TOP 30 Wojtek rozpoczął od zwycięstwa po dogrywce i dostaniu się do TOP 16. Niestety tego dnia pech dalej towarzyszył Ogniowi i tym razem uszkodzeniu uległ wahacz. Dzięki szybkiej naprawie i pożyczeniu części od innego driftera udało się wystartować w kolejnej części rywalizacji i dostać do TOP 8. Już tradycyjnie na tych zawodach, po tym przejeździe samochód Wojtka uległ kolejnej awarii. Tym razem ukręcił się dyferencjał, którego ekipa Falken Drift Team nie była w stanie naprawić w ciągu 5 minut pozostałych do kolejnego przejazdu.

 

Wojtek „Ogień” Łubkowski nie odpuścił jednak tych zawodów bez walki. Postanowił pożyczyć od znajomego driftera jego samochód i wystartować w kolejnym przejeździe. Niestety, pożyczonym driftowozem nie udało się zakwalifikować do TOP 4 i finalnie Ogień ukończył zmagania w drugiej rundzie Drift Open w TOP 8. W tej rundzie najlepszy okazał się Michał Krajewski.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tabelą wyników na stronie:

driftopen.com/ii-runda-2014-wyrazow

 

 


« Drift Open - Runda II - Wyrazów Częstochowa 19-20.07.2014
Opony
Innowacyjna gospodarka, Projekty unijne
opony
falken toyo tires Hankook continental pirelli bridgestone firestone uniroyal infinity Kumho Tyres Starfire CST CST Nankang
Tworzenie stron www: Data Quest | Polityka plików cookies | RODO