plEnglish  plČesky
Strona główna
Serwis Detaliczny

Autodrom Sosnova Bohemia - Czech Drift Series

15-07-2013

W dniach 12-14.07.2013 na jednym z najlepszych czeskich torów Autodrom Sosnova odbyły się zawody Czech Drift Series Round 4, gdzie byliśmy obecni z naszym Falken Latex Drift Team.

Zawody te są częścią serii International Drift Series. Tor Bohemia należy do bardzo wymagających, gdyż posiada dużą ilość krótkich zakrętów, co dodatkowo powoduje, że kierowca musi mieć do perfekcji opanowany swój samochód.

W zawodach startowało wielu kierowców, z takich krajów jak: Czechy, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria i Polska. W 4 rundzie Czech Drift Series startowało 7 Polaków, w tym zawodnik Falken Latex Drift Team - Wojciech "Ogień" Łubkowski.

Wojtek bardzo szybko przeszedł sobotnie eliminacje i do finałowego niedzielnego konkursu przystąpił bardzo zdeterminowany. W niedzielę, do półfinałów zakwalifikowało się aż dwóch drifterów z Polski - Wojtek Łubkowski i Marcin Wittchen - każdy z nich był w różnych półfinałach. Oby dwoje wygrali swoje półfinały i byliśmy świadkami "polskiego finału". Marcin Wittchen okazał się w finale odrobinę lepszy od Wojtka i dzięki temu wygrał całe zawody. Nasz drifter zajął bardzo dobre 2-gie miejsce podczas tych międzynarodowych zawodów driftowych.

Linki do pozostałych relacji:

http://www.driftchallenge.cz/drift/race4
https://www.facebook.com/Czech.Drift.Series?fref=ts
http://driftblog.pl/polacy-dominuja-zawody-w-sosnovej

Wojtkowi bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do zobaczenia "Ognia" w akcji podczas ostatnich tegorocznych zawodów, w których Wojtek weźmie udział:

14-15.09.2013 – Biała Podlaska, aiport, Poland – SSSuper Drift Cup Runda 4 

19-20.10.2013 – Slovakiaring, Slovakia – King of Europe Final, Pro Series

 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć


« Kamień Śląski - SSSuper Drift Cup 2013
Opony
Innowacyjna gospodarka, Projekty unijne
opony
falken toyo tires Hankook continental pirelli bridgestone firestone uniroyal infinity Kumho Tyres Starfire CST CST Nankang
Tworzenie stron www: Data Quest | Polityka plików cookies | RODO